SEMrush چیست

SEMrush چیست و چگونه کار می کند؟

در این محتوا می خواهیم توضیح دهیم که SEMrush چیست و نحوه عملکرد آن به چه صورت است، با ما همراه باشید.

امروزه، عرصه رقابت در حال پیشرفت و روز به روز دشوارتر می شود، مخصوصا این شرایط بر کسب و کار های کوچک و متوسط جدیدا وارده تجارت شده اند، حاکم است.

به گونه ای که اگر کسب و کار خود را به صوررت آنلاین ارائه دهند، فرصت های زیادی برای آنها فراهم خواهد شد. بنابراین با ایجاد شرایط تجارت آنلاین و از طرفی موفقیت آمیز بودن ارائه بازاریابی، کسب و کارها می توانند به تقویت برند خود بپردازند و به بهترین نتایج دست پیدا کنند.

یکی از لازمه های رقابت در دنیای آنلاین این است که بتوانید جزو نتایج اول جستجوی گوگل قرار بگیرید. همینطور باید رقبای خود را مورد ارزیابی قرار دهید و با توجه به استراتژی که آنها به کار گرفته اند، به ساختن استراتژی های جدید بپردازید.

در نتیجه نرم افزاری نظیر: SEMrush این شرایط را برای کسانی که در زمینه سئو اطلاعات کافی ندارند، فراهم می کند تا بتوانند در کسب و کار به نتایج مطلوبی دست پیدا کنند.

SEMRush چیست ؟

SEMrush چیست و چگونه کار میکند

SEMRush نرم افزاری می باشد کهدر سال 2008 به وسیله طراحی Oleg Shchegolev و Dmitry Melnikov شکل گرفته است.

کاربرد این نرم افزار به این صورت می باشد که در بهینه سازی سایت های گوناگون به کمک موتورهای جست و جو می آید و همچنین ار این ابزار می توان برای کمک به شرکت ها برای ارائه کمپین های دیجیتال نظیر: Seo ، PPC، شبکه های اجتماعی و بازاریابی محتوا بهره گیری کرد.

با وجود افزونه SEMRush شرایطی فراهم می شود که بتوانید به شناسایی هر آنچه که در سایت اتفاق می افتد، بپردازید. همچنین می تواند در بهبود صفحات بسیار تاثیرگذار باشد و برای شما موقعیتی ایجاد می کند که نسبت به صفحه خود از تسلط بالایی برخوردار باشید و آن را انجام سئو بهتر آماده کنید.

از دیگر ویژگی های وجود افزونه SEMRush می توان به این مورد اشاره کرد که به شما در شناسایی کلمات کلیدی ارزشمند مرتبط با سایت خود کمک می کند.

در می یابید که رقبای خود از چه کلمات کلیدی استفاده می کنند و نحوه رتبه بندی موتورهای جست و جو به چه صورت می باشد. این افزونه در شما چنین دیدگاهی را ایجاد می کند که که چگونه می توانید با رقبای به رقابت بپردازید.

این نزم افزار به کمک افرای می آید که در زمینه بازاریابی دیجیتال نیازمند کمک و یادگیری می باشند. اگر از تجربه و دانش کافی برخوردار نیستید، افزونه SEMRush  به یاری شما می آید تا سئو را بهتر درک و بتوانید به راحتی آن را به کار ببرید.

SEMRush در اختیار شما اطلاعاتی را می گذارد، که این اطلاعات عبارتند از:

 • کمک به شناسایی روند ایجاد شده در کسب و کار شما
 • به دست آوردن فرصت های ایجاد لینک و بک لینک
 • دستیابی به کلمات کلیدی ارزشمند را برای کمپین خود
 • پیدا کردن کلمات کلیدی که رقبا مورد استفاده قرار می هند و چگونگی رتبه بندی آنها در موتور جستجو
 • شناسایی محتواهای جدید به منظور ایجاد ترافیک

 

کمک به شناسایی روند ایجاد شده در کسب و کار شما:

SEMrush شما را از نحوه عملکرد سایت خود با خبر می کند. شما را آگاه می کند که چه میزان ترافیک به صورت طبیعی و چه میزان ترافیک پولی به دست آورده اید.

نشان دهنده این است که ترافیک وب سایت شما روند افزایشی و یا کاهشی داشته است. همینطور به چگونگی رتبه بندی کلمات کلیدی پی خواهید برد.

متوجه می شوید که کلمات کلیدی سایت خود از رتبه بندی بهتر یا بدتری برخوردار است. این شرایط را برای شما فراهم می کند تا سایت خود را برای به دست آوردن رتبه بندی برای کلمات کلیدی ارزشمند و یا بهینه سازی آن را ارتقا دهید تا بتوانید رتبه بهتری کسب کنید.

 

به دست آوردن فرصت های ایجاد لینک و بک لینک:

بک لینک ها نشان دهنده وجود آنلاین شما می باشد. این لینک ها به دست آمده از سایت های مورد اطمینان می باشند. این لینکها یاری دهنده سایت شما به منظور ارتقا و رشد و پیشرفت آن است.

بک لینک هایی که جمع آوری می کنید باید از سایت های معتبری تهیه شده باشند. به این صورت که گوگل موقعی که بک لینک را از سایت های مطمعن کسب می کنید، نسبت به شما اعتماد بیشتری پیدا می کند.

توسط SEMrush می توانید به بک لینک های با ارزشی دستیابی پیدا کنید. همینطور یک لینک ها یک راه مناسب برای دیدن رقبا به حساب می آیند.

شما می توانید با توجه به در نظر گرفتن تعداد لینک ها اطلاعاتی به دست آورید تا برای تجارت خود بهترین استراتژی را پیاده کنید.

 

دستیابی به کلمات کلیدی ارزشمند را برای کمپین خود:

یکی از بخش های جدانشدنی از سئو می توان به انتخاب صحیح کلید واژه ها اشاره کرد. وقتی که یک جست و جو توسط مخاطبان صورت می گیرد به این معنی می باشد که از کلمات کلیدی برای پیدا کردن نتایج جستجو هماهنگ با موضوع خود استفاده کرده اند.

SEMrush این قابلیت را دارد که بتوانید به وسیله آن به کلمات کلیدی ارزشمند برای فعالیت خود دست پیدا کنید.

برای اینکه کلمه کلیدی مناسب با کسب و کار خود را پیدا کنید لازمه آن این اسن که به جستجو کلمات کلیدی بپردازید. با انجام این کار می توانید یک لیست از کلمات کلیدی با ارزش تهیه کنید که برای بهبود شغل بتوانید از آنها استفاده کنید.

به طور کلی قصد دارید بر روی کلمات کلیدی Long-tail تسلط پیدا کنید. Long-tail به کلمات کلیدی گفته می شود که از سه یا چند کلمه کلیدی برخوردار است. توصیه می شود که برای بهتر سئو سایت از این کلمات کلیدی استفاده کنید چرا که در کسب و کار شما تاثیر بسزایی دارد.

به وسیله SEMrush، می توانید به شناسایی کلمات کلیدی که رقبا از آنها بهره می گیرند، بپردازید.

 

پیدا کردن کلمات کلیدی که رقبا مورد استفاده قرار می هند و چگونگی رتبه بندی آنها در موتور جستجو:

با به کارگیری از افزونه سئو این شرایط برای شما فراهم می شود که هر چیزی که رقبا با کمپین سئو خود انجام می دهند، یاد بگیرید. این مسئله باعث می شود که خود را در زمینه سئو تقویت کنید تا بتوانید آن را به بهترین شکل ممکن به کار ببرید.

همینطور یادگیری از رقبا یک مزیت به حساب می آید. SEMrush یک ابزار با ارزش به حساب می آید که در درک رقبا و رقابت با آنها به شما یاری می رساند.

با شناسایی رقبای خود می توانید به ایجاد استراتژی های موثر بپردازید.

 

شناسایی محتواهای جدید به منظور ایجاد ترافیک:

وقتی به یک ترافیم ارزشمند دست پیدا می کنید، قدمی بعدی این است که بتوانید این ترافیک را نگه دارید. شما قصد ندارید هنگامی که ترافیک را ایجاد می کنید که کاربر را دور کنید.

بلکه هدف شما این است که تا کاربر را با ایجاد جذابیت به سمت وب سایت خود بکشانید.

با به کارگیری از SEMrush، می توانید موقعیت های کلمات کلیدی را شناسایی کنید و با وصل شدن به آنالیتیک گوگل و ثابت نگه داشتن دیگر می توانید یک ترافیک ثابت ایجاد کنید.

SEMrush ارائه دهنده ابزار های موردنیاز برای حفظ ترافیک ایجاد شده در زمان مورد توجه ترافیک جدید به صفحه می باشد.

شناسایی محتواهای جدید به منظور ایجاد ترافیک

آیا SEMRush یک ابزار رایگان می باشد؟

همانطور که می دانید ابزار های جستجو گر نظیر: SEMRush، ابزارهای گران قیمت به حساب می آیند. این هزینه فقط مربوط به عملکرد این ابزار نمی باشد بلکه این هزینهای که می پردازید بخشی از آن مرتبط برای دستیابی به داده های رقبا می باشد.

قیمت های ابزار SEMRush به شرح زیر می باشد:

 • Pro: ماهانه 119.95 دلار
 • Guru: ماهانه 229.95 دلار
 • Business: ماهانه 449.95 دلار

همینطور SEMRush برای کاربرانش یک دوره آموزشی 7 روزه رایگان در نظر گرفته است. تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که اطلاعات کارت خود را به ثبت برسانید و از دوره آموزشی رایگان برخوردار شوید.

پیشنهاد می شود که فریلنسرها و تازه کارهایی که قصد ایجاد کمپین های SEO ، PPC و SMM را دارند، پلن PRO مناسب ترین گزینه برای آنها می باشد چون می توانند مواردی از جمله میزان ترافیک رقبا ، رتبه بندی ، نتیجه های رسانه های اجتماعی و… را مورد بررسی قرا دهند.

در صورتی که طرح Guru، مناسب برای کسب و کار های کوچک و متوسط می باشد.

نحوه استفاده از SEMRush چگونه می باشد؟

SEMRush ارائه دهنده ابزار و ویژگی های فراوانی می باشد که در نتیجه در بهبود عملکرد سایت نقش موثری دارد.

 • تحقیق کلمات کلیدی (Keyword Research):

از جمله کاربردهای تحقیق کلمات کلیدی که می توان به آن اشاره کرد عبارتند از:

1-مشخص کردن تعداد دفعات جستجو کلمات کلیدی توسط کاربر

2-رتبه بندی کلمات کلیدی بر اساس میزان دشواری

3-دستیابی به سایت های با رتبه بندی مطلوب

4-پیشنهاد دادن سایر کلمات کلیدی

چنانچه در ابزار نمای کلمه کلیدی به سرچ یک کلمه می پردازید، موارد زیر برای شما نمایش داده می شود:

 • Volume: کاربرانی که عینا به جستجو همان کلمه کلیدی می پردازند.
 • KD: کوتاه شده دشواری کلمه کلیدی است که به این معنی می باشدچقدر رتبه بندی یک سایت برای آن کلمه کلیدی خاص دشوار است.
 • Com: رقابت آن کلمه کلیدی.
 • Trend: روند آن کلمه کلیدی.

 

 • ترک کردن رتبه (Rank Tracking):

ابزاری است که شما به وسیله آن می توانید کشف کنید که چطور یک سایت را بر اساس یک کلمه کلیدی خاص رتبه بندی کرد. به طور کل برای یافتن رقبا کاربرد دارد.

 • بررسی بک لینک (Backlink Analysis)
 • لینک سازی (Link Building)
 • Broken Link Building
 • ارزیابی سایت (Site Audit)

انجان سئو آسان تر

امیدواریم که در این محتوا توانسته باشیم به خوبی قابلیت های این ابزار را برای شما عنوان کنیم تا بتوانید با استفاده از این ابزار بتوانید به عملکرد بهتری دست یابید. از شما عزیزان که تا پایان محتوا SEMrush چیست پیشروپرداخت ما را همراهی کردید، متشکریم.

ارسال مطلب به:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  سبد خرید
  مشاوره تخصصی رایگان
  اطلاعات خود را وارد کنید همکاران ما در اولین فرصت با شما تماس میگیرند