ویزا کارت

بررسی ویزا کارت مجازی و فیزیکی

در اکثر اوقات انتخاب بین کردیت کارت ها و گیفت کارت های مجازی کار بسیار مشکلی است مخصوصا برای کسانی که با سایت های فریلنسری همکاری می کنند و یا از سایت های معتبر جهانی خرید می کنند.

دلیل عمده بروز این مشکل عدم آگاهی کاربران به تفاوت های این کارت ها در قابلیت ها آنان است. در این مقاله قصد داریم به بررسی ویزا کارت مجازی و فیزیکی بپردازیم تا انتخاب بهتری داشته باشید.

 

ویزا کارت مجازی

یکی از انواع کارت اعتباری که جنبه فیزیکی ندارد و برای پرداخت های آنلاین مورد استفاده قرار می گیرد ویزا کارت مجازی نام دارد. در حال حاضر مدل های کثیری از آن ارائه می شود و هر کدام با اعتبار مشخصی به فروش می رسد.

در واقع هدف از عرضه گیفت کارت ها فروش بیشتر محصولات است. گیفت کارت ها توسط بانک ها، موسسات و فروشگاه ها برای کسب و کارهای آنلاین صادر می شود.

 

تعریف دقیق کردیت کارت ویزا یا مستر

عموما به هر نوع کارت اعتباری فیزیکی، کردیت کارت گفته می شود و انواع مختلفی دارد. یکی از آنها ویزا کارت فیزیکی می باشد و با دارا بودن آن قادر به خرید آنلاین یا حضوری خواهید بود.

معمولا ویزا کارت و مسترکارت فیزیکی را بانک ها صادر می کنند. اما حقیقت این است که ویزا کارت و مستر کارت فیزیکی دو کارت اعتباری یا بانک نیستند بلکه دو شبکه مالی متمایز با کارکردهای مشابه هستند.

 

بررسی شباهت های ویزا کارت مجازی و فیزیکی

نحوه ارائه کارت های اعتباری، فیزیکی و مجازی می باشد. اینکه کدام موسسه یا شبکه مالی مسئول صادر کردن این دو کارت باشد باعث ایجاد تفاوت هایی در کارکرد آنها می شود. ویزا کارت مجازی و فیزیکی هر دو این قابلیت را دارند که برای پرداخت های آنلاین مورد استفاده قرار گیرند.

ویزاکارت فیزیکی

بررسی تفاوت های گیفت کارت مجازی و کردیت کارت

مهمترین چیزی که ویزاکارت مجازی و فیزیکی را از هم متمایز می کند حساب بانکی است. معمولا دریافت ویزا کارت فیزیکی ( کردیت کارت) با دارا بودن حساب بانکی میسر است اما کارت های مجازی نیز بدون افتتاح حساب ارزی قابل دسترس می باشد سایر تفاوت های ویزا کارت مجازی و فیزیکی شامل موارد زیر می شود:

 

دریافت فوری ویزا کارت فیزیکی

به دلیل وجود تحریم هایی بر علیه ایران کاربران داخل کشور امکان افتتاح حساب ارزی و دریافت ویزا کارت فیزیکی را نخواهند داشت و چنانچه تمایل به داشتن آن کنند باید به خارج از کشور سفر کنند. هر نوع کارتی که به حساب بانکی متصل باشد کردیت کارت گفته می شود که هر کدام قابلیت های منحصر به فردی دارد.

 خرید فوری ویزا کارت مجازی

گفتیم وجه تمایز ویزا کارت مجازی و فیزیکی در حساب بانکی است. برای دریافت کارت های مجازی احتیاجی به  افتتاح حساب ارزی نیست زیرا این کارت ها توسط بانک ارائه نمی شود.

چگونگی پرداخت با ویزا کارت مجازی

از ویزا کارت مجازی فقط می توانید به صورت آنلاین استفاده کنید. از طرفی ویزا کارت در سراسر دنیا معتبر است و قدرت پذیرش بالایی دارد بنابراین اکثر فروشگاه ها و سایت های آنلاین از پرداخت با ویزا کارت پشتیبانی می کنند.

اما همه کارت های مجازی این قابلیت را ندارند مثلا گیفت کارت آمازون فقط مخصوص خرید از این سایت است. معمولا فروشگاه ها برای تشویق مردم به خرید، گیفت کارت های مخصوص خود را عرضه می کنند.

چگونگی پرداخت با ویزا کارت فیزیکی

با داشتن ویزا کارت فیزیکی دست شما بازتر خواهد بود زیرا به صورت حضوری و آنلاین قادر به خرید کردن هستید. تمامی فروشگاه های خارجی آن را می پذیرند. اما برخی از سایت ها هستند که از پذیرش ویزا کارت مجازی جلوگیری می کنند اما نوع فیزیکی آن را می پذیرند.

با داشتن ویزا کارت فیزیکی هم می توانید به صورت آنلاین اتاق رزرو کنید و اکانت خود را در سایت فریلنسر وریفای نمایید. علاوه بر همه این موارد مانند کارت های بانکی معمولی از آن در دستگاه پوز و ATM استفاده نمایید.

چنانچه شما هم از ویزا کارت مجازی و فیزیکی استفاده کرده اید تجربیات خود را با ما در میان بگذارید.

ارسال مطلب به:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

    سبد خرید
    مشاوره تخصصی رایگان
    اطلاعات خود را وارد کنید همکاران ما در اولین فرصت با شما تماس میگیرند