پلتفرم توییچ Twitch

آشنایی با پلتفرم توییچ Twitch

پلتفرم توییچ Twitch یکی از شناخته شده ترین برنامه های پخش زنده (لایو) انواع بازی رایانه ای می باشد که گیمرها از سراسر دنیا می توانند در آن به صورت زنده بازی های خود را ضبط و پخش کنند.

در حقیقت یک سایت بازی است که گیمرهای حرفه ای در آن علاوه بر بازی، مهارت های خود را نشان داده و با آن به کسب درآمد ارزی می رسند. تعداد بازدید کنندگان این پلتفرم در طول شبانه روز به 15 میلیون نفر در سراسر جهان می رسد.

 

پلتفرم توییچ Twitch دقیقا چه کار می کند

از سال 2011 که پلتفرم توییچ Twitch از شرکت مادر جدا شد فعالیت خود را به شکل مستقل شروع کرده و با ارائه سرویس پخش زنده ( Live Streaming ) به کسب اعتبار پرداخت.

هدف اصلی این برنامه تمرکز کردن بر روی بازی های رایانه ای است. در کنار آن کاربران می توانند از موسیقی زنده و گفتگو کردن با دیگر کاربران در محیط برنامه استفاده کنند. علاوه بر تماشای پخش زنده، کاربران می توانند از طریق Video On Demand سایر محتواهای سایت را نیز تماشا کنند.

 

پلتفرم توییچ Twitch چه اهدافی را دنبال می کند؟

شاید برایتان این سوال پیش آمده که واقعا توییچ از این کار چه هدفی دارد؟ از آنجایی بازی های رایانه ای (ویدیویی) در بین اکثریت جمعیت جوانان و نوجوانان محبوبیت قابل قبولی دارد.

بنابراین به روز ترین خبرها را در مورد این بازی ها در اختیار علاقمندان قرار می دهد. علاوه بر آن ترفندهای بازی ها را آموزش داده و به گیمرها این امکان را می دهد که با یکدیگر در ارتباط باشند و همچنین با گیمرهای حرفه ای ارتباط برقرار کنند. کاربران عادی نیز در این سایت می توانند به تماشای بازی گیمرهای مورد علاقه خود بنشینند.

پلتفلرم توییچ

پلتفرم توییچ Twitch چه سرویس هایی ارائه می دهد؟

در این پلتفرم شما شاهد ارائه خدمات مختلفی خواهید بود اما کاربردی ترین کاری که این سایت انجام می دهد نشان دادن ویدیوهای ضبط شده از بازی ها می باشد که بسیار طرفدار دارد. همچنین به صورت زنده رقابت های بین گیمرهای حرفه ی را پخش می کند و قابلیت گزارش زنده در حین بازی را نیز دارد.

ارائه خدمات در سایت توییچ به چه صورت است؟

شما به رایگان می توانید در پلتفرم توییچ Twitch ثبت نام کنید و ویدئو ها و سایر محتواهای سایت را تماشا کنید.

اما برخی امکانات دیگر سایت را در زمانی دریافت خواهید کرد که پول پرداخت کنید. این کار برای حمایت بیشتر از گیمرها صورت می گیرد. توییچ برای ارائه خدمات خود از یک ارز مجازی به نام Bits استفاده می کند که برای تهیه آن باید از کردیت کارت استفاده کرد با این کار از گیمرهای مورد علاقه حمایت می شود.

نحوه کسب درآمد از پلتفرم توییچ Twitch چگونه است؟

کسب درآمد از توییچ چندان پیچیدگی و همچنین تنوع ندارد. از سال 2011 این پلتفرم کار خود را با همکاری تعدادی از گیمرها آغاز کرد که تعداد آنها تا سال 2015 به 11 هزار نفر افزایش یافت.

نحوه کسب درآمد از این سایت گذاشتن کلیپ های تبلیغی بر روی ویدیوهای بازی توسط گیمرهای حرفه ای می باشد که آنها را به درآمد ارزی می رساند. اگر بخواهم مثالی بزنم باید یکی از کاربران حرفه ای سایت به نام Ninja را معرفی کنم که درآمدش از این سایت به بیش از 500 هزار دلار در ماه رسیده است.

چگونه درآمد ارزی توییچ را نقد کنیم؟

درآمد حاصل از تبلیغات در توییچ قابل انتقال به حساب های بانک های ایرانی نیست بنابراین باید به دنبال یک راه حل بهتر بود. پیمنت22 یکی از معتبرترین سایت ها برای نقد درآمد ارزی می باشد.

در ابتدا برای دریافت درآمد باید یا یک حساب در پی پال درست کرده و یا از کارت های بین المللی مثل ویزا کارت و مستر کارت استفاده شود. بعد از آن با مراجعه به Payment22.com و استفاده از خدمات ارزی به نقد درآمد و تبدیل آن به ریال اقدام کرد.

آیا تا به حال از سایت توییچ کسب درآمد کرده اید؟ تجربیات خود را با ما درمیان بگذارید.

ارسال مطلب به:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

    سبد خرید
    مشاوره تخصصی رایگان
    اطلاعات خود را وارد کنید همکاران ما در اولین فرصت با شما تماس میگیرند