معرفی آزمون تلک Telc برای مهاجران آلمانی

معرفی آزمون تلک Telc برای مهاجران آلمانی

در این محتوا قصد داریم برای آن دسته از افرادی که قصد مهاجرات به آلمان را دارند، آزمون تلک(Telc) را معرفی کنیم، با ما همراه باشید.

آنچه امروزه بسیار مورد توجه واقع شده است امر مهاجرت کاری و تحصیلی می باشد. از جمله کشور هایی که تقاضا برای مهاجرت به آن بسیار زیاد می باشد، می توان به کشور آلمان اشاره کرد.

محبوب واقع شدن کشور آلمان به علت وجود پیشنهاد های شغلی مطلوب و مناسب و همینطور دانشگاه های معتبر می باشد. اما لازم است که جهت اخذ پذیرش دانشگاه های این کشور از یکسری پیش نیاز برخوردار باشید.

یکی از این پیش نیاز ها که می توان به آن اشاره کرد، آزمون  تلک TELC می باشد، که این آزمون یکی از آزمون های پرطرفدار برای آلمان محسوب می شود.

البته به این نکته توجه داشته باشید جهت ثبت نام آزمون  تلک TELC باید از حساب ارزی برخوردار باشید. همچنین به منظور پرداخت هزینه های این آزمون می توانید به سایت معتبر پیشروپرداخت مراجعه کنید.

آزمون تلک TELC چیست؟

آزمون TELC چیست؟

آزمون تلک TELCساده شده کلمه The European Language certificastes و در بردارنده آزمون های استاندارد بین المللی ده زبان می باشد.

تمام امتحانات آزمون تلک با قوانین مشترک اروپا برای زبان ها (CERF) سازگاری دارد. به این معنا می باشد که این آزمون برای ارزیابی مهارت های “شنیدن، خواندن، صحبت کردن و نوشتن” می باشد.

این آزمون ها به 10 زبان متنوع ازجمله انگلیسی، عربی، آلمانی، فرانسوی، لهستانی ، روسی ، اسپانیایی و ترکی ارائه و در دسترس کاربر قرار داده شده است. به این صورت که این آزمون در بیش از 3000 مرکز در 20 کشور اجرا می گردد.

آزمون TELC متشکل از دو بخش می باشد: آزمون کتبی و آزمون شفاهی. هر کدام از این بخش ها از یک بخش فرعی برخوردار می باشد که دارای زمانبندی می باشد و همینطور دارای درجه بندی متفاوتی می باشد.

داوطلبان برای اینکه بتوانند نمره کامل آزمون telc را به دست آورند، بایستی از چهار مهارت (خواندن ، نوشتن ، گوش دادن و صحبت کردن) برخوردار باشند و روی هر کدام به اندازه کافی مسلط باشند.

آزمون کتبی تلک TELC

آزمون کتبی شامل 4بخش می باشد که عبارتند از:

 •  درک مطلب
 • المان های زبان
 • گوش دادن
 • نوشتن

درک مطلب:

درک مطلب داوطلب را به سمت خواندن هل می دهد تا با معنی کلی، جزئیات و خواندن تا حد تعیین شده آشنا شود. آسان و یا سخت بودن این بخش به سطح زبان داوطلب بستگی دارد.

محتوایی که ممکن است برای بخش درک مطلب در نظر گرفته شود، قسمت هایی از روزنامه ها، نامه ها، تبلیغات و سایر موارد می باشد.

المان های زبان:

این المان ها به طور معمول دربردارنده انتخاب گزینه برای کامل کردن یک پاراگراف می باشد و با توجه به سطح زبان داوطلبان این گزینه ها گوناگون می باشد.

آزمون کتبی تلک TELC

گوش دادن:

بخش گوش دادن شبیه به بخش درک مطلب می باشد و از داوطلب درخواست می شود که به معنای کلی، جزئیات و بخش انتخابی گوش فرا دهد و این مهارت خود را تقویت کند.

راحتی و سختی این بخش هم درست مثل بخش درک مطلب بسته به سطح زبان داوطلبان می باشد. بخش هایی برای قسمت گوش دادن در نظر گرفته اند شامل: مصاحبه های رادیویی، اطلاعیه های حمل و نقل عمومی، پست صوتی و… می باشد.

نوشتن:

در بخش نوشتن، شما به نوشتن نامه در پاسخ به درخواست، با استفاده از فرم صحیح و نتیجه گیری می پردازید. بخش های که برای نوشتن در نظر گرفته شده است شامل: نوشتن نامه درخواست، نامه شکایت، نامه استعلام می باشد.

 

آزمون شفاهی تلک TELC

معمولا برای آزمون شفاهی دو داوطلب و دو ممتحن در نظر گرفته شده است. این دو داوطلب شروع به صحبت می کنند و با توجه به سطح زبانشان این مکالمه می تواند  معرفی، بحث آزاد و حل مسئله باشد.

داوطلبان باید بتوانند یک موضوع گفتگوی جالب راه بیاندازند و خود را در گفتگو فعال نشان دهند. زمان آزمون شفاهی حدودا 15 دقیقه می باشد که این زمان بین هر دو داوطلب یکسان است.

قبل از اینکه آزمون آغاز شود، برای داوطلبان 20 دقیقه وقت در نظر گرفته شده است تا بتوانند خود را برای آزمون آماده کنند. در این مدت داوطلبان اجازه ی ارتباط برقرار کردن ندارند و نباید کل ورق ها را به صورت متن در آزمون شفاهی بخوانند.

این احتمال وجود دارد که داوطلبان به برگه های خود رجوع کنند اما در نهایت باید با شریک خود یک گفتگوی روان و ساده داشته باشد.

بخش اول مربوط به معرفی آزمون می باشد. 5 موضوع در نظر گرفته شده که داوطلب یکی موضوع را به دلخواه انتخاب می کند و به صورت خلاصه برای داوطلب مقابل خود درباره آن صحبت می کند. مدت زمانی که برای ارائه در نظر گرفته شده است نباید از 90 ثانیه بیشتر باشد و شریک او هر سوالی را که می پرسد باید پاسخ دهد.

سپس جای دو داوطلب باهم عوض می شود و همه مراحل برای داوطلب دوم اجرا می شود.

بخش دوم بحث آزاد آزمون می باشد که هر داوطلب به صحبت کردن در مورد یک موضوع چالش برانگیز می پردازد. شروع این بحث با نظر دادن هر داوطلب درباره متن خوانده شده و مشخص کردن نکاتی که از دید آنها جالب است، می باشد.

حل مسئله که بخش سوم این آزمون می باشد، به داولطبان یک وظیفه  فرضی سپرده می شود تا آن را انجام دهند.

 

چرا آزمون تلک TELC ؟

با شرکت کردن در آزمون تلک و قبولی در این آزمون از مدرک برخوردار می شوید و این مدرک می توانید در جهت ثابت کردن مهارت های آلمانی خود به کار بگیرید و از این مدرک می توان به عنوان سند در راستای تحصیل در دانشگاه های آلمان، اشتغال در آلمان و… استفاده کرد.

از جمله کاربردهای آزمون TELC که می توان به آن اشاره کرد عبارتند از:

 • به کارگیری عمومی: مورد استفاده برای کسانی که می خواهند از زبان خارجی در زندگی شخصی خود استفاده کنند.
 • تحصیلات: جهت استفاده در مدرسه و دانشگاه
 • اشتغال: مناسب برای کسانی که برای کار و حرفه خود به آن نیاز دارند.
 • مهاجرت: آلمانی به عنوان زبان دوم و به منظور قرارگیری در یک محیط آلمانی

دانشجویان با داشتن گواهینامه  TELC German A2 می توانند جهت اقامت در آلمان اقدام کنند. بعد از اخذ گواهی TELC آلمان B1، دانشجویان می توانند برای پذیرش دانشگاه و یا حتی در خواست تابعیت اقدام کنند.

کاربردهای آزمون TELC

با برخوردار بودن از گواهی telc آلمان B2، کارفرمایان می توانند برای فرصت های شغلی شما را انتخاب کنند. در آخر گواهینامه های TELC آلمانی C1 و C1 Hochschule می توانند برای شما فرصت های بسیار زیادی در ارتباط با پذیرش دانشگاه و پیدا کردن شغل به وجود آورد.

بنابراین اگر می خواهید به آلمان مهاجرت کنید یکی از کاربردی ترین آزمون ها که می توان به آن اشاره کرد، آزمون تلک می باشد. چرا این آزمون را هم می توانید برای مهاجرت و هم پذیرش دانشگاه مورد استفاده قرار دهید.

اما برای ثبت نام آزمون تلک لازم است که پرداخت را به صورت ارزی انجام دهید که می توانید از خدمات سایت پیشروپرداخت بهره بگیرید.

از شما عزیزان که تا پایان محتوا معرفی آزمون تلک Telc برای مهاجران آلمانی با پیشروپرداخت همراه بودید، متشکریم.

ارسال مطلب به:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  سبد خرید
  مشاوره تخصصی رایگان
  اطلاعات خود را وارد کنید همکاران ما در اولین فرصت با شما تماس میگیرند