از مستر کارت بیشتر بدانیم

اطلاعات شما در مورد مستر کارت چقدر است؟ شرایط استفاده از آن را داشته اید؟ احتمالا نام آن را در میان خبرها یا از دوستان و آشنایان شنیده باشید. اگر در مورد آن جستجو کرده اید ولی جواب درستی نیافته اید با خواندن این مقاله با ما همراه شوید. قصد داریم در مقاله از مستر کارت بیشتر بدانیم به صورت مختصر و مفید در مورد این کارت اعتباری صحبت کنیم.

تعریق دقیق و به روز مستر کارت و چگونگی کارکرد آن

به احتمال قوی شما نیز مانند هر شخص عادی صاحب یک یا چند کارت عابر بانک هستید. این کارت ها با وجود طرح های متفاوت، دارای شباهت های بسیاری هستند و کارکرد همه آنها یکی است.

اگر به روی کارت های بانکی خود نگاهی بکنید خواهید دید که همه آنها دارای شماره حساب، لوگوی آبی رنگ و مشخصات شما و آرم بانک های صادر کننده است. لوگوی آبی رنگ مربوط به شبکه شتاب است.

شتاب در واقع انتقال دهنده داده ها است و اطلاعات بانکی حساب های مختلف را تبادل می کند. به طور واضح تر اگر بخواهیم بگوییم اطلاعات مختلف حساب ها را از بانک های مختلف با یکدیگر هماهنگ کرده و باعث افزایش خدمات دهی بانک ها می شود طوری که شما می توانید از برخی خدمات بانک هایی غیر از بانک صادر کننده کارت خود استفاده کنید.

به عنوان مثال شما با داشتن کارت بانک تجارت قادر خواهید بود از دستگاه ATM هر بانک دیگری که مانند بانک شما عضو شبکه شتاب باشد وجه نقد دریافت کرده یا مثلا پول کارت به کارت کنید. نقش شبکه شتاب هماهنگ کردن نیازهای مشتری و عرضه خدمات بانک ها است.

mastercard

شبکه شتاب در واقع شبکه ملی بین بانکی است و فقط در داخل ایران فعالیت دارد. در عرصه بین المللی به دلیل تحریم های ایجاد شده، شبکه های تبادل بانکی بین المللی در ایران نمی توانند فعالیت کنند.

شبکه های بین المللی تبادل بانکی این مزیت را به افراد می دهد که هر کسی در هر گوشه ای از دنیا که یک حساب بانکی و یک کارت عابر بانک داشته باشد قادر خواهد بود از آن در هر نقطه ای از دنیا استفاده کند و یا از فروشگاه های بزرگ بین المللی بدون هیچ مشکلی خرید کند.

مستر کارت یکی از بزرگترین شبکه های بین المللی تبادل بانکی است که بسیاری از کارت های بانکی از سراسر جهان را به خوبی با هم هماهنگ می کند. این کارت در همه جای کره زمین قابل استفاده بوده و با داشتن آن می توانید از کلیه خدمات بانکی در سراسر جهان بهره بگیرید.

پیشنهاد می کنیم مقاله ی خرید با مسترکارت را نیز بخوانید

کارکرد مستر کارت

شما با داشتن مستر کارت قادر خواهید بود پرداخت ارزی انجام دهید، از سایت های خارجی خرید کنید، به دیگر کشورها ارز انتقال دهید و غیره. کاربرد این کارت بسیار گسترده و فراگیر است و مزایای زیادی به همراه دارد. در ادامه به نمونه هایی از مزیت های مستر کارت اشاره می کنیم:

 • ثبت نام در دوره های بین المللی آیلتس و تافل و …
 • پرداختن هزینه رزرو وقت از سفارتخانه ها
 • خرید کردن از سایت های بزرگ خارجی مثل آمازون و غیره
 • رزرو اتاق در هتل به وسیله سایت هایی که این کارت را می پذیرند مانند سایت بوکینگ دات کام و Hotels
 • رزرو بلیط هواپیما از شرکت هایی که با این کارت قرار دارند مانند بریتیش ایرویز، بوتا ایرویز و غیره

ممنون که تا پایان مقاله آشنایی با مسترکارت با ما همراه بودید

ارسال مطلب به:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  سبد خرید
  مشاوره تخصصی رایگان
  اطلاعات خود را وارد کنید همکاران ما در اولین فرصت با شما تماس میگیرند