تفاوت و شباهت ویزا کارت و مستر کارت

بررسی تفاوت و شباهت ویزا کارت و مستر کارت

دانستن تفاوت و شباهت ویزا کارت و مستر کارت کار شما را برای انتخاب مناسب ترین مورد راحت می کند با این وجود اگر در انتخاب بین این دو کارت مشکل دارید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

در این مقاله قصد دارم به بررسی شباهت و تفاوت ویزا کارت با مستر کارت بپردازم. آگاهی از این موارد باعث می شود که متناسب با نیاز خود انتخاب خوبی داشته باشید. در همین ابتدا عرض کنم که مستر کارت و ویزا کارت هیچکدام صادر کننده کارت نیستند بلکه توسط بانک ها و موسسات مالی عرضه می شوند.

کار این دو کارت پردازش کردن شبکه های پرداخت بین فروشنده و بانک ها می باشد. با این حساب احتمالا فکر می کنید که کارکرد هر دو بسیار شبیه به هم هست.

هر دو این کارت ها شبکه های پرداخت آنلاین هستند که دارندگان آنها از امکاناتی نظیر امنیت بیشتر و حفاظت پرداخت برخوردار می شوند. اما سوال اصلی اینجا است که بانک ها با عرضه این دو کارت چه چیزهایی را قرار است به دارندگان آن ارائه دهند؟

مواردی از قبیل پاداش، پول نقد، مبادلات ارزی و غیره می توانند بخشی از آپشن هایی باشد که بانک ها همراه با صدور این کارت ها ارائه می دهند.

در این مورد چون بحث مزایای مصرف کننده به میان آمده بین مزیت های این دو کارت شباهت زیادی دیده می شود. به طور کلی هر دو کارت دارای مزایای متعددی هستند که مشخص ترین آنها بسته های تخفیف سفر و تعطیلات است.

در مورد شبکه پرداخت چه می دانید؟

قبل از اینکه بخواهم تفاوت و شباهت ویزا کارت و مستر کارت را بگویم بد نیست که برای رسیدن به درک درست در مورد شبکه پرداخت این نکته را ذکر کنم.

شبکه های پرداخت عامل صدور و یا تولید کننده کارت های اعتباری نیستند و فقط به عنوان پشتیبان از معاملات اقتصادی که به وسیله کارت ها انجام می شود را حمایت می کنند. در حقیقت افراد با استفاده از این کارت ها این اطمینان را پیدا می کنند که مبادلات آنها در امنیت کامل و به درستی انجام می شود.

از آنجایی که با بانک ها همکاری دارند بعضا جوایزی که با خرید این کارت ها در نظر گرفته می شود هم می تواند از طرف بانک ها و هم شبکه های مالی باشد.

 

آیا تفاوت و شباهت ویزا کارت و مستر کارت اهمیت دارد؟

زمانی قصد انتخاب و خرید کارت را دارید بهتر این است که مزیت های آنها را در نظر بگیرید به دنبال ماهیت کارت ها نباشید.

در زمان مقایسه ویزا کارت و مستر کارت پاداش ها و خدمات دیگری که توسط آنها می توانید بدست آورید را مد نظر داشته باشید از جمله این خدمات شامل پاداش ثبت نام، پاداش بازپرداخت نقدی، بدست آوردن امتیاز، امنیت در خرید مانند ضمانت و یا تطبیق قیمت و موارد دیگر می شود.

ارسال مطلب به:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

    سبد خرید
    مشاوره تخصصی رایگان
    اطلاعات خود را وارد کنید همکاران ما در اولین فرصت با شما تماس میگیرند