معرفی آزمون USMLE

از جمله آزمون های معتبر که پزشکان برای دریافت تاییدیه فعالیت در آمریکا باید در آن شرکت نمایند، آزمون USMLE می باشد که توسط اتحادیه فدراسیون انجمن پزشکی آمریکا FSMB و هیئت ملی بازرسان پزشکی آمریکا NBME برگزار می گردد. در واقع پزشکانی که قصد مهاجرت به آمریکا را دارند، باید در آزمون United States Medical Licensing شرکت کرده و امتیاز یا نمره لازم برای دریافت تاییدیه فعالیت در آمریکا را کسب نمایند.

آزمون USMLE توانایی پزشکان را در استفاده از دانش، مفاهیم و اصول مهارت های بیمار محور که برای مراقبت موثر و مطمئن بیمار لازم است، ارزیابی می کند. این آزمون در چهار مرحله انجام می شود و پزشکان برای اخذ مجوز پزشکی و طبابت در آمریکا به امتیاز هر چهار مرحله این آزمون نیاز دارند. برای ثبت نام در آزمون USMLE یا پرداخت هزینه های ثبت نام می توانید از خدمات آنلاین پیشرو پرداخت در این زمینه استفاده کنید.

USMLE
زمان تحویل

حدود 1 الی 3 ساعت کاری

گارانتی بازگشت

پشتیبانی 24 ساعته ویژه

قابل شارژ

قابلیت شارژ حساب بدون محدودیت

قیمت مناسب

مناسب ترین قیمت برای شما

ثبت نام آزمون USMLE

هر آنچه بخواهید در پیشروپرداخت

برخی از سایت آزمون های معتبر جهان

با پیشرو پرداخت از جذابترین خدمات استفاده کنید

آزمون USMLE

آزمون پرومتریک ارزیابی پرستاران

آزمون بین المللی IMAT

آزمون CFA یا تحلیلگری مالی خبره
  •   فرمت قدم اول امتحان طی یک بازه زمانی هشت ساعته و به صورت آزمون کامپیوتری انجام می شود.
  •   فرمت اول آزمون در هفت بخش و به صورت سوالات تستی انجام می شود که هر بخش شامل چهل سوال می باشد و باید هر بخش را در یک ساعت انجام دهید.
  •   برای شرکت در آزمون اول تنها به یک ایرفون نیاز دارید و لازم است از آوردن هر نوع موبایل، کیف و حتی ژاکت به محل آزمون خودداری نمایید.
  •   برای شرکت در آزمون USMLE باید به یکی از کشورهای همسایه مانند امارات متحده عربی و ترکیه مراجعه کنید.
  •   هزینه آزمون در سال 2018 برای مرحله اول 610 دلار و در سال 2019 برای مرحله اول630 دلار محاسبه شده بود. بنابراین با توجه به روند تغییر در این دو سال باید گفت که هزینه آزمون در هر سال متغیر بوده و لازم است پیش از ثبت نام در سایت هزینه را بررسی کنید.
  •   بهترین زمان برای شرکت در آزمون USMLE بین سال های دوم و سوم تحصیلات دانشجویان پزشکی می باشد، یعنی پس از به اتمام رسیدن دوره مقدماتی آموزش و قبل از کارآموزی بالینی می توانید برای شرکت در این آزمون اقدام کنید و همچنین با توجه به تازه بودن اطلاعات شما در این دوره امکان قبولی شما در مراحل اول آزمون افزایش می یابد.
  •   در سال 2016 میانگین نمرات قبولی شرکت کنندگان آزمون 225 با انحراف 20 بود؛ اما به طور کلی برای قبول شدن در مرحله اول این آزمون حداقل به نمره 194 نیاز دارید.
  •   نتیاج آزمون مرحله اول هر چهارشنبه منتشر شده و از طریق ایمیل برای شما ارسال می شود.
  •   در حالت کلی بین سه الی چهار هفته برای انتشار نتایج اولیه آزمون زمان لازم است.

ابتدا وارد سایت شوید و با تکمیل اطلاعات فرم ثبت نام در سایت پیشرو پرداخت ثبت نام کنید.

درخواست خود را برای ثبت نام آزمون USMLE با ارائه اطلاعات و مدارک مورد نیاز در پیشرو پرداخت ثبت نمائید.

خدمات پرداخت معادل ریالی سایت به جای پرداخت ارزی، هزینه های ثبت نام در آزمون را پرداخت کنید.

درخواست شما ثبت و تائید شد.

ثبت درخواست

برای ثبت درخواست ثبت نام آزمون USMLE از سایت پیشروپرداخت روی لینک روبرو کلیک کنید.

تمامی کسانی که قصد مهاجرت به ایالات متحده آمریکا و فعالیت در حوزه پزشکی در کشورهای آمریکا را دارند، باید در این آزمون شرکت کنند تا مهارت های پزشکی آن ها طبق معیارهای این آزمون سنجیده شود. همچنین کسانی که به تاییدیه مهارت پزشکی جهت طبابت یا ادامه تحصیل در ایالات متحده آمریکا نیاز دارند، باید در این آزمون شرکت کنند.
هزینه این آزمون برای مراحل اول و دوم 865 دلار و برای مرحله سوم 1505 دلار می باشد.
خیر هیچکدام از مراحل آزمون در ایران برگزار نمی شوند و متقاضیان برای شرکت در دو مرحله اول باید به کشورهای ترکیه یا امارات سفر کنند؛ اما لازم است یادآوری کنیم که مرحله سه و چهار فقط در کشور آمریکا برگزار می شود.
خیر در صورت قبول شدن شما امکان امتحان دوباره برای کسب نمره بالاتر وجود ندارد.
بله این امکان تا 6 بار برای شما وجود دارد و شما می توانید حداکثر 3 بار در بازه های زمانی 12 ماهه در این آزمون شرکت کنید.

اگر نیاز به مشاوره دارید فرم درخواست مشاوره را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.