آزمون GRE

آزمون GRE از جمله امتحانات الزامی زبان برای افرادی است که قصد ادامه تحصیل در مقاطع فوق لیسانس ( Master) و دکترا ( Phd) در دانشگاه های خارج از کشور را دارند. نمره این آزمون یکی از مهم ترین مدارک الزامی برای ثبت نام در دانشگاه های معتبر خارجی است و اغلب دانشگاه های معتبر به هنگام بررسی مدارک دانشجویان از نمره این آزمون برای ارزیابی و سنجش زبان انگلیسی متقاضیان استفاده می کنند و افرادی که دارای مدارک تافل و آیلتس هستند نیز می توانند با شرکت در آزمون GRE شایستگی خود را برای ورود به مقاطع فوق لیسانس و دکترا نشان دهند. آزمون GRE در دو سطح عمومی و تخصصی برگزار می شود که حالت عمومی آن برای پذیرش در اکثر دانشگاه ها و شرکت های معتبر استفاده شده و حالت تخصصی آن در سه نوع با کاربردهای مختلف انجام می شود. از آزمون GRE Subject یا حالت تخصصی آزمون GRE در موارد مختلفی از جمله ثبت نام در دانشگاه ها و موسسات سطح بالا که نیاز به GRE تخصصی در مدارک آنها ذکر شده، دانشجویانی که دروس اختصاصی دانشگاه خود را با نمرات پایین گذرانده اند و دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در رشته های بیوشیمی، شیمی، ادبیات، انگلیسی، ریاضی، فیزیک و روانشناسی را دارند، استفاده می شود.

مهارت های مورد ارزیابی در آزمون GRE
درک زبان: با سوالاتی در زمینه مترادف و متضاد کلمات مهارت های درک زبانی و دایره لغات متقاضیان آزمون ارزیابی می شود. ⦁ دانش محاسباتی: دانش محاسباتی و ریاضی افراد با چند سوال ریاضی در این آزمون سنجیده می شود. ⦁ تحلیل: قدرت تحلیل فرد با توجه به تحلیلی که از موضوع ارائه شده، می نویسد، ارزیابی می شود.

این آزمون در اغلب کشورهای جهان به دو روش Paper-Based و Computer-Based برگزار می شود، در ایران نیز این آزمون توسط سازمان سنجش و موسسات مختلف برگزار شده و متقاضیان می توانند برای ثبت نام در این آزمون یا پرداخت هزینه ثبت نام از خدمات پیشرو پرداخت استفاده کنند.

TPA-GRE-StandFor-Header-1799x964
زمان تحویل

حدود 1 تا 3 ساعت کاری

گارانتی بازگشت

پشتیبانی 24 ساعته ویژه

قابل شارژ

قابلیت شارژ حساب بدون محدودیت

قیمت مناسب

مناسب ترین قیمت برای شما

ثبت نام آزمون GRE

هر آنچه بخواهید در پیشروپرداخت

برخی از پلتفرم های معتبر جهان

با پیشرو پرداخت از بهترین ها استفاده کنید.

مگوش

تافل

جی آر ائی

دولینگو
  • مدرک GRE از جمله مدارک الزامی در پذیرش دانشگاه ها است و عدم درخواست دانشگاه برای ارسال این مدرک در موارد نادری ممکن است رخ دهد.
  • دانشگاه های کانادا و اروپا در برخی موارد از مدارک دیگری برای ارزیابی سطح زبان دانشجویان استفاده می کنند، لذا این مدرک در تمامی دانشگاه های جهان جزء مدارک الزامی نیست.
  • این آزمون در دو حالت Paper-Based و Computer-Based در اغلب کشورهای سراسر جهان برگزار می شود.
  • این آزمون در ایران توسط سازمان سنجش کشور و چندین موسسه برگزار می شود و حالت کاغذی آن تنها در دانشگاه اصفهان برگزار می گردد. بنابراین اگر قصد دارید در آزمون کامپیوتری GRE شرکت کنید، ابتدا مکان های مجاز و تاریخ آزمون را مشاهده و بررسی نمایید.
  • برای ثبت نام یا پرداخت هزینه آزمون می توانید از پیشرو پرداخت کمک بگیرید.
  • با پیشرو پرداخت می توانید مکان های مجاز و تاریخ آزمون را بررسی نمایید.
  • با خرید ووچر GRE از پیشرو پرداخت هزینه های ثبت نام خود را کاهش دهید.

ابتدا در سایت پیشرو پرداخت عضو شوید.

درخواست پرداخت هزینه آزمون مورد نظر خود را در سایت ثبت کنید.

اطلاعات مربوطه را تکمیل و هزینه های لازم را پرداخت کنید.

خرید و شارژ اکانت شما انجام شد.

ثبت درخواست

برای ثبت درخواست ثبت نام آزمون GRE از سایت پیشروپرداخت روی لینک روبرو کلیک کنید.

GRE مخفف عبارت Graduate Records Examination و به معنی بررسی سوابق تحصیلات تکمیلی دانشجویانی است که قصد ادامه تحصیل در مقاطع فوق لیسانس و دکترا را در دانشگاه های خارج از کشور دارند. مدرک این آزمون جزء مدارک الزامی در پذیرش و ثبت نام دانشگاه های معتبر می باشد.
بله این آزمون سالانه در ماه های سپتامبر، اکتبر و آوریل توسط سازمان سنجش و دانشگاه صنعتی اصفهان به صورت کاغذی و کامپیوتری برگزار می شود. همچنین آزمون General آن به صورت pBT و iBT در مرکز سازمان سنجش، موسسه فرهنگی علامه سخن، موسسه آموزشی معرفت، موسسه زبان نگار، دانشگاه صنعتی اصفهان، دانشگاه ارومیه، دانشگاه شمال در آمل، مجتمع آموزشی گسترش انفورماتیک زنجان و دانشگاه شیراز به صورت ماهانه برگزار می گردد.
هزینه ثبت نام در آزمون عمومی GRE در شرایط عادی 205 دلار آمریکا و در حالت ثبت نام با تأخیر که 4 روز مانده به تاریخ امتحان انجام می شود، 230 دلار آمریکا می باشد و هزینه ثبت نام در آزمون تخصصی در شرایط عادی 150 دلار و در حالت ثبت نام با تاخیر 175 دلار آمریکا محاسبه می شود.

اگر نیاز به مشاوره دارید فرم درخواست مشاوره را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.