آزمون تافل TOEFL iBT

آزمون تافل TOEFL iBT از جمله آزمون هایی است که توسط موسسه ETS برای ارزیابی سطح زبان انگلیسی افراد برگزار می شود و یکی از مهم ترین و وسیع ترین آزمون های زبان انگلیسی است. نمره این آزمون در اغلب دانشگاه های انگلیسی زبان اروپا، موسسات تحقیقاتی و برخی از دانشگاه های ایالات متحده به عنوان معیاری برای سنجش سطح زبان متقاضیان ثبت نام دانشگاه در نظر گرفته شده و در برخی موارد نیز از جمله مدارک الزامی در ثبت نام دانشگاه های خارجی عنوان می شود.

آزمون تافل TOEFL iBT یا Test of English as a Foreign Language به دو روش آزمون کاغذی (Paper Base) و آزمون اینترنتی (Internet Base) برگزار می شد؛ اما به تدریج و در سال های اخیر آزمون اینترنتی جای آزمون کاغذی را گرفت و امروزه این آزمون به صورت اینترنتی در اغلب کشورهای جهان برگزار می شود. برای ثبت نام یا پرداخت هزینه آزمون تافل TOEFL iBT می توانید از خدمات آنلاین پیشرو پرداخت استفاده کنید.

کدام مهارت ها در آزمون تافل TOEFL iBT بررسی می شوند؟
در این آزمون همواره چهار مهارت مورد ارزیابی قرار می گیرد: ⦁ مهارت خواندن (Reading Comprehension) :

برای ارزیابی مهارت خواندن داوطلبین آزمون معمولا سه، چهار یا پنج متن با حجم تقریبی 700 کلمه و با موضوعات علمی و آکادمیک در اختیار افراد قرار می دهند، سپس حدود 14 سوال در خصوص محتوا و موضوعات اصلی متن، جزئیات، برداشت از متن، جایگزین مناسب جملات و واژه‌های مترادف از داوطلب پرسیده می شود تا با بررسی پاسخ های فرد مهارت های او در زمینه خواندن، خلاصه برداری و همچنین برداشت سریع ایده اصلی و نکات مهم متن سنجیده شود. در حال حاضر یک شیوه جدید نیز در سوالات این بخش ایجاد شده که در آن ها جداولی مرتبط با متن به داوطلب ارائه می کنند و از او می خواهند، جدول را تکمیل نماید.

⦁ مهارت شنیداری (Listening Comprehension) :

این بخش شامل شش مرحله 3 الی 5 دقیقه ای است که دو بخش آن مربوط به مکالمات روزانه در محیط دانشگاه بین دانشجویان می باشد و چهار بخش آن مکالماتی شبیه به سخنرانی های علمی توسط استاد و پرسش و پاسخ در کلاس ‌های دانشگاهی را شامل می شود. در این زمینه پس از شنیدین این مکالمات سوالاتی در رابطه با آنچه که شنیده اید از شما می پرسند تا با پاسخ به سوال ها مهارت شنیداری شما را ارزیابی کنند.

⦁ مهارت گفتاری (Speaking Comprehension) :

ارزیابی مهارت های گفتاری در شش بخش انجام می شود که دو بخش آن مربوط به یک انشا و چهار بخش آن مربوط به مجموعه ای از Listening، Reading، Speaking می باشد و در این مرحله شما باید متنی را که می شنوید یا می خوانید همراه با ایده های جدیدتان خلاصه برداری کرده و آن ها را بیان کنید. شما باید با مهارت گفتاری خود دقیق و واضح مطالب را تجزیه و تحلیل کرده و آن ها را به صورت خلاصه همراه با ایده های جدیدتان در 60 ثانیه بیان کنید.

⦁ مهارت نوشتاری (Writing Comprehension) :

در این مرحله مهارت نوشتاری شما مورد ارزیابی قرار می گیرد و معمولا این مرحله در دو بخش انجام می شود.در بخش اول باید در ارتباط با موضوعی که به شما داده اند، متنی بنویسید و در بخش دوم متن آکادمیکی را به شما می دهند تا آن را بخوانید و سپس ایده شخصی خود را درباره متن بنویسید.

TOEFL iBT
زمان تحویل

حدود 1 الی 3 ساعت کاری

گارانتی بازگشت

گارانتی بازگشت وجه شما

قابل شارژ

پشتیبانی 24 ساعته ویژه

قیمت مناسب

مناسب ترین قیمت برای شما

ثبت نام آزمون تافل TOEFL iBT

هر آنچه بخواهید در پیشروپرداخت

برخی از پلتفرم های معتبر جهان

با پیشرو پرداخت از بهترین ها استفاده کنید.

مگوش

جی آر ائی

تافل

دولینگو
 • ویژگی های سرویس
 •   نمره کل آزمون تافل TOEFL iBT از صفر تا 120 است که امتیاز هر کدام یک از این مهارت ها 30 امتیاز می باشد.
 •   آزمون تافل توسط موسسه EST در اغلب کشورها برگزار می شود.
 •   این آزمون در ایران نیز توسط سازمان ها و موسسات مختلف برگزار می شود.
 •   برای ثبت نام در آزمون یا پرداخت هزینه های آن می توانید از خدمات پیشرو پرداخت استفاده کنید.
 •   ثبت نام شما در سریع ترین زمان ممکن و با کمترین کارمزد انجام می شود.

 • مراحل پرداخت هزینه آزمون تافل با پیشرو پرداخت

ابتدا در سایت پیشرو پرداخت عضو شوید.

درخواست پرداخت هزینه آزمون مورد نظر خود را در سایت ثبت کنید.

اطلاعات مربوطه را تکمیل و هزینه های لازم را پرداخت کنید.

ثبت نام آزمون شما انجام شد.

ثبت درخواست

برای ثبت درخواست آزمون تافل TOEFL iBT از سایت پیشروپرداخت روی لینک روبرو کلیک کنید.

 • سوالات متداول
ابتدا در سایت ETS در بخش تافل ثبت نام کرده و یک پروفایل برای خود بسازید، سپس اطلاعات کاربری خود شامل نام کاربری و پسورد را برای ما ارسال کنید تا پیشرو خدمت ثبت نام شما را در کمترین زمان ممکن انجام دهد.
هزینه آزمون تافل iBT در ایران 225 دلار است.
بله، این آزمون هر سال توسط موسسه های مختلف در ایران برگزار می شود.

اگر نیاز به مشاوره دارید فرم درخواست مشاوره را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

  سبد خرید
  مشاوره تخصصی رایگان
  اطلاعات خود را وارد کنید همکاران ما در اولین فرصت با شما تماس میگیرند