آزمون تافل TOEFL iBT

یکی از پرطرفدارترین آزمون های زبان انگلیسی، آزمون تافل TOEFL iBT است. مدرک این آزمون در بسیاری از دانشگاه ها و موسسات کشورهای مختلف پذیرفته می‌شود. توجه داشته باشید که ثبت نام آزمون تافل TOEFL iBT چندین سال است در کشور ایران نیز انجام می‌شود. جالب است بدانید که در گذشته آزمون تافل هم به صورت کاغذی و هم به صورت آنلاین برگزار می‌شد. اما امروزه آزمون اینترنتی جای این نوع آزمون را گرفته است. ما در این مقاله اطلاعات کلی در مورد ثبت نام آزمون تافل TOEFL iBT را بیان می‌کنیم. پس تا پایان این مقاله همراه ما باشید. در پایان می‌توانید به سوال های زیر پاسخ کامل دهید.

 •  آزمون تافل TOEFL iBT چیست؟
 • آزمون تافل چه کاربردی دارد؟
 • مراحل ثبت نام آزمون تافل TOEFL iBT چگونه است؟
 • کدام سایت این ثبت نام را انجام می‌دهد؟
 • این آزمون چند بخش دارد؟
 • و...
 

آزمون تافل

آزمون تافل نیز همانند سایر آزمون های زبان انگلیسی بسیار معتبر است و هم ردیف آزمون آیلتس قرار دارد. توجه داشته باشید که این آزمون بیشتر در دانشگاه های آمریکا مورد تایید می‌باشد. ثبت نام آزمون تافل TOEFL iBT و همچنین برگزاری این آزمون در بیشتر کشورهای جهان انجام می‌شود.
ثبت نام آزمون دولینگو Duolingo
همانطور که در اول مقاله گفتیم آزمون تافل به دو صورت اینترنتی و کاغذی برگزار می‌شود. اما امروزه رایج‌ترین نوع این آزمون، آزمون اینترنتی است. توجه داشته باشید که تافل اینترنتی فقط در ایران برگزار می‌شود و در این کشور تافل کاغذی برگزار نمی‌شود. ثبت نام آزمون تافل TOEFL iBT - معرفی

بخش های مختلف آزمون تافل TOEFL iBT

آزمون تافل بخش های مختلفی دارد که در این قسمت به آن‌ها اشاره و در مورد آن‌ها توضیحات لازم را می‌دهیم.

بخش خواندن

توجه کنید که این بخش دو قسمت را شامل می‌شود که به آن  Long Format و Short Format می‌گویند. در این بخش 3 تا 5 متن حدود 700 کلمه در اختیار شما عزیزان قرار می‌گیرد. تعداد سوالاتی که در مورد متن اصلی است، حدودا 14 سوال خواهد بود. توجه داشته باشید برای اینکه شما بتوانید نتیجه مناسبی از این بخش دریافت کنید لازم است، شما مهارت خلاصه برداری و همچنین برداشت سریع از مطالب و نکات را داشته باشید، تا بتوانید راحت‌تر این موضوعات را درک کرده و به سوالات مربوطه پاسخ دهید.

بخش شنیداری

بخش شنیداری 6 قسمت 3 الی 5 دقیقه ای را شامل می‌شود. از این شش قسمت 2 قسمت مکالمه در محیط دانشگاه و 4 قسمت مکالمه ای در خصوص سخنرانی های استاد و همچنین پرسش و پاسخ آن‌ها در کلاس را شامل می‌شود.

بخش گفتاری

بخش گفتاری شامل 6 بخش می‌شود. توجه داشته باشید که دو قسمت از این شش قسمت مربوط به انشاء نویسی است و چهار قسمت دیگر شامل Listening، Reading، Speaking می‌شود. در این بخش ها شما لازم است متنی را در مورد آنچه می‌خوانید و می‌شنوید صحبت کنید. صحبت های شما باید دقیق و واضح باشد همچنین شما باید تحلیل درستی از اطلاعاتی که می‌دهید داشته باشید. برای این کار شما 60 ثانیه فرصت دارید که تمامی ایده ها و متن هایی که خواندید و شنیده اید را بیان کنید.

بخش نوشتاری

توجه کنید که بخش نوشتاری از دو قسمت تشکیل شده است. یک قسمت آن در مورد نوشتن موضوعی است که در اختیار شما قرار می‌دهند؛ و قسمت دیگر به گونه ای است که متنی را به صورت نصفه به شما داده و شما باید آن را تکمیل کنید. همچنین در آخر شما باید ایده شخصی خود را از این متن بیان کنید.  

مدارک لازم برای ثبت نام آزمون تافل TOEFL iBT

 • ارائه کارت ملی یا پاسپورت متقاضی
 • ارائه گواهی ثبت نام که برای شما ارسال شده است.
دقت داشته باشید که برای شرکت در آزمون شما هیچ گونه وسیله اضافی را به همراه نداشته باشید؛ زیرا موسسه مداد و کاغذی را برای نوشتن یادداشت و نکات مهم به شما تحویل می‌دهند. همچنین روز آزمون لازم نیست شما عکسی را به همراه داشته باشید. زیرا از طریق وبکم از شما عکس برداری می‌کنند.
ثبت نام آزمون GRE
 

کنسل کردن آزمون تافل

ممکن است شرایطی برای شما پیش بیاید که بعد از ثبت نام آزمون تافل TOEFL iBT قصد داشته باشید که آن را کنسل کنید. در این شرایط شما لازم است، نکات زیر را مد نظر داشته باشید: شما می‌توانید تا 4 روز قبل از آزمون نسبت به کنسل کردن آزمون خود اقدامات لازم را از طریق حساب کاربری خود انجام دهید. پس از کنسل کردن 50 درصد هزینه آزمون به حساب شما بازخواهد گشت.  

نکات مهم برای ثبت نام آزمون تافل TOEFL iBT

توجه داشته باشید قبل از اینکه حساب کاربری برای خود ایجاد کنید تمامی اطلاعات شخصی خود را به دقت و مطابق با گذرنامه وارد کنید. زیر این بخش مهم‌ترین بخش است و دیگر قابل تغییر نخواهد بود. در زمان ثبت نام آزمون تافل TOEFL iBT شما می‌توانید 4 دانشگاه را به صورت رایگان مشخص کنید که نمره کسب شده در آزمون شما برای آن‌ها ارسال شود. توجه داشته باشید که مدت زمان مجدد برای شرکت در آزمون تافل 12 روز بعد از آزمون قبلی شما است. بنابراین شما نمی‌توانید در یک هفته دو بار در آزمون ثبت نام داشته باشید. هزینه ثبت نام و شرکت در این آزمون در کشورهای مختلف، متفاوت است. بنابراین قبل از ثبت نام کشور خود را انتخاب نمایید.
ثبت نام آزمون PMP

پیشرو پرداخت

پیشرو پرداخت از جمله سایت هایی است که خدمات گوناگونی را در خصوص معاملات و پرداخت های ارزی به کاربرانش عرضه می‌کند. یکی از این خدمات ثبت نام آزمون تافل TOEFL iBT است. بنابراین کسانی که قصد دارند در این آزمون ثبت نام کنند، می‌توانند با اطمینان خاطر کارهای ثبت نام خود را به پیشرو پرداخت بسپارند. ثبت نام آزمون تافل TOEFL iBT - پیشرو پرداخت در پایان همانطور که می‌دانید آزمون های زیادی در سراسر دنیا در خصوص زبان انگلیسی برگزار می‌شود که هرکدام از آن‌ها اعتبار و ارزش خود را دارند. یکی از مهم‌ترین این آزمون ها آزمون تافل است. بسیاری از ما برای ثبت نام آزمون تافل TOEFL iBT دچار مشکلاتی می‌شویم. بنابراین به دنبال شرکتی هستیم که بتواند این ثبت نام را به بهترین نحوه برای ما انجام دهد. ما در این مقاله اطلاعات کلی در مورد ثبت نام در این آزمون برای شما بیان کردیم. امیدواریم در این مقاله اطلاعاتی مفیدی برای شما فراهم شده باشد. از همراهی شما سپاسگزاریم.

TOEFL iBT
زمان تحویل

حدود 1 الی 3 ساعت کاری

گارانتی بازگشت

گارانتی بازگشت وجه شما

قابل شارژ

پشتیبانی 24 ساعته ویژه

قیمت مناسب

مناسب ترین قیمت برای شما

ثبت نام آزمون تافل TOEFL iBT

هر آنچه بخواهید در پیشروپرداخت

برخی از پلتفرم های معتبر جهان

با پیشرو پرداخت از بهترین ها استفاده کنید.

مگوش

جی آر ائی

تافل

دولینگو
 •   نمره کل آزمون تافل TOEFL iBT از صفر تا 120 است که امتیاز هر کدام یک از این مهارت ها 30 امتیاز می باشد.
 •   آزمون تافل توسط موسسه EST در اغلب کشورها برگزار می شود.
 •   این آزمون در ایران نیز توسط سازمان ها و موسسات مختلف برگزار می شود.
 •   برای ثبت نام در آزمون یا پرداخت هزینه های آن می توانید از خدمات پیشرو پرداخت استفاده کنید.
 •   ثبت نام شما در سریع ترین زمان ممکن و با کمترین کارمزد انجام می شود.

ابتدا در سایت پیشرو پرداخت عضو شوید.

درخواست پرداخت هزینه آزمون مورد نظر خود را در سایت ثبت کنید.

اطلاعات مربوطه را تکمیل و هزینه های لازم را پرداخت کنید.

ثبت نام آزمون شما انجام شد.

ثبت درخواست

برای ثبت درخواست آزمون تافل TOEFL iBT از سایت پیشروپرداخت روی لینک روبرو کلیک کنید.

ابتدا در سایت ETS در بخش تافل ثبت نام کرده و یک پروفایل برای خود بسازید، سپس اطلاعات کاربری خود شامل نام کاربری و پسورد را برای ما ارسال کنید تا پیشرو خدمت ثبت نام شما را در کمترین زمان ممکن انجام دهد.
هزینه آزمون تافل iBT در ایران 225 دلار است.
بله، این آزمون هر سال توسط موسسه های مختلف در ایران برگزار می شود.

اگر نیاز به مشاوره دارید فرم درخواست مشاوره را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.