با حساب پی پال بیشتر آشنا شوید

در حال حاضر کیف پول های بسیاری وجود دارند که برای سرعت بخشیدن در نقل و انتقالات مالی، به صورت کاملا مجازی آماده به کار هستند. اما اگر بخواهم معروف ترین کیف پول که در دنیا طرفدار زیاد دارد را معرفی کنم پی پال گزینه اول است. مقر اصلی پی پال در امریکا می باشد اما خدمات آن در سراسر دنیا قابل دسترسی می باشد و هرکس در هر نقطه از جهان با ثبت نام کردن به وسیله ایمیل خود به راحتی می تواند صاحب یک حساب پی پال شود و گردش مالی مجازی خود را شروع کند و به حساب دیگران پول انتقال دهد و یا پول های دریافتی خود را در حساب پی پال خود منتقل کند. افتتاح حساب در پی پال رایگان انجام می شود اما در ایران چون این کار توسط شرکت های متخصص انجام می شود هزینه ای را دربر خواهد داشت. به دلیل تحریم های اقتصادی پی پال حساب کاربران ایرانی را مسدود می کند بنابراین باید از VPS استفاده کرد.

انواع تراکنش هایی که با حساب پی پال خود می توانید انجام دهید

عمده ترین تراکنش هایی که با حساب پی پال انجام می شود به شرح زیر است:

 •  در سایت های خارجی می توانید از درگاه پی پال برای پرداخت استفاده کنید
 •  به حساب سایر کاربران پی پال پول انتقال دهید
 •  صاحبین حساب در پی پال قادرند به حساب شما پول واریز کنند
 •  پول را از حساب پی پال خود به حساب بانکی منتقل کنید
 •  از حساب بانکی نیز می توان پول به پی پال خود واریز کرد
 •  در تراکنش ها مقداری یا کل مبلغ را بازگردانید
 •  پرداخت های مربوط به Invoice های صادر شده را انجام دهید
معرفی انواع حساب های پی پال

هرکدام از کیف های الکترونیکی مانند پرفکت مانی، اسکریل، وب مانی، انواع حساب و خدمات مختلفی را ارائه می دهند بنابراین باید در زمان افتتاح حساب دقیقا بدانید که چه حسابی می خواهید داشته باشید. در کیف پول پی پال می توان 3 نوع حساب باز کرد:

1. حساب شخصی ( Personal )

معمولا بعد از اینکه حساب پی پال خود را باز کردید قبل از شروع هر تراکنشی حساب به حالت شخصی است. کمترین امکانات پی پال مربوط به این نوع حساب است. شما فقط می توانید پول انتقال دهید یا واریزی داشته باشید. پرداخت های اینترنتی را از درگاه پی پال انجام دهید اما در مورد فروش اینترنتی و درخواست درگاه محدودیت خواهید داشت. سایت پیشرو پرداختنیز از این حساب برای متقاضیان خود باز می کند.

2. حساب Primier

تمامی امکاناتی که در حساب شخصی پی پال گفتیم را Primier خواهد داشت به علاوه صاحبین این حساب می توانند از خدمات دریافت کارت اعتباری و حساب بانکی نیز بهره مند گردند.

3. حساب Business

امکاناتی که از طریق حساب Business دریافت می شود بسیار بیشتر از دو حساب قبلی می باشد در نتیجه این حساب برای شرکت ها و افرادی که تجارت می کنند مناسب است. صاحبین این نوع حساب پی پال قادر خواهند بود مبالغ بیشتری را در تراکنش های خود انتقال دهند، کارمزد کمتری پرداخت کرده و همچنین درگاه پرداخت سایت های فروشگاهی دریافت کنند.

در ایران چطور یک حساب پی پال باز کنیم؟

در ایران به علت تحریم ها محدودیت های زیادی وجود دارد از آنجایی که به حساب های معتبری نظیر ویزا و مستر کارت دسترسی ندارید برای افتتاح حساب پی پال با مشکلات زیادی روبرو خواهید شد زیرا پی پال برای وریفای کردن حساب به اطلاعات حساب بانکی نیاز خواهد داشت. چنانچه تمایل دارید که در پی پال حساب داشته باشید می توانید از طریق سایت Pishropardakht.com ثبت درخواست کنید تا به نام خودتان حسابی داشته باشید و درآمدهای ارزی خود را به آن انتقال دهید.

ارسال مطلب به:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  سبد خرید
  مشاوره تخصصی رایگان
  اطلاعات خود را وارد کنید همکاران ما در اولین فرصت با شما تماس میگیرند